Meğer güzelliklerini bu sıradışı ürünlere borçlularmış!

Herkes, Güney Kore'nin tanınmış ünlü markaları çoktan geride bıraktığını biliyor

GÜZELLİK Hit: 2064 / Yorum: 0 / 17 Ocak 2018 12:15
Meğer güzelliklerini bu sıradışı ürünlere borçlularmış!
-A +A

Asya, kozmetik endüstrisinde en yeni ürünleri deneyen ülkeler arasında ilk sıralarda yer alırken dünyanın geri kalan kısmı bu mucize ürünleri bekliyor. Sizin için Kore güzellik endüstrisinin en şaşırtıcı ve inanılmaz ürünlerinden oluşan bir koleksiyon hazırladık...

 

Güney Kore'nin sıradışı cilt bakım ipuçları

 


/ 8

At yağı

Güney Koreli kadınlar kulağa pek hoş gelmese de at yağını çok kullanışlı buluyorlar. Bu krem üreticileri, insan ve at yağının kimyasal yapısının çok benzer olduğunu vurguluyor, sadece nemlendirici ve mükemmel bakımı değil, aynı zamanda yara izlerinin giderilmesini de garanti ediyorlar. Ürün Asyalı kadınlar arasında oldukça popüler.

/ 8

Zehir

Kaç kişi, etiket üzerinde "Zehir" bulunan bir şişe almaya cesaret edebilir? Diğer ülkeleri bilemeyiz ama Güney Kore'de mağaza raflarının birkaç dakika içinde boşaltıldığını söyleyebiliriz. Bu insanda ''bunlar delirmiş hissi'' oluşturabilir ancak, antik çağlardan beri doğal zehirler ve zehirlerin iyileştirici özellikleri kullanılmıştır. Koreliler arı zehiri olan ürünleri tekrar kullanmaya karar verip, geçmişe ait tarifleri tekrar denemeye karar vermişler. Onlar zehirlerin cilt hastalıklarını etkili bir şekilde iyileştirdiklerine inanıyorlar.

/ 8

Havyar kremi

Balık yumurtası olarak bilinen havyarın krem olarak kullanılması zaten oldukça yaygın. Koreli kadınlar da ciltlerini yenilemek ve beyazlatmak için havyar kremi kullanıyor. Bugün formülünde havyar özü içeren onlarca krem ve ürün var. Ancak hem ürün seçerken hem de kür yaptırırken güvenilir ve muhatabını bulacağınız markaları tercih edin.

/ 8

Peynir krem

Kozmetik üretiminde mutfak çizgisini devam ettirmek için, Kore peynir kremine bakın! Bu kremde gerçek peynir var. Yüzünüze peynir sürer misiniz bilinmez ama, Kore'de müşterilerin geribildirimlerine göre, bu kremin nemlendirici ve canlandırıcı özellikleri inanılmaz.
/ 8

Altın maske

 
/ 8

Ejderha Kanı

Cilt yenileme, toparlama ve renk bozukluklarını gidermede etkin bir ürün olan Ejderha Kanı, yüksek düzeydeki antioksidan içeriği sebebiyle son dönemde lüks kozmetik firmalarının ürün bileşenlerinde doğal katkı maddesi olarak yer alıyor. Amazon Ormanları’nda yetişen ve Peru Devleti’nin koruması altında bulunan Croton Lechleri ağacından elde edilen bu özel reçine, kullananlar tarafından “gençlik iksiri”olarak tanımlanmasıyla dikkat çekiyor. Rengi ve kıvamı sebebiyle bölge yerlileri tarafından “kana” benzetilen bu doğal reçine, bölgede yüzyıllardır pek çok cilt probleminde şifa olarak kullanılıyor. İçeriğindeki doğal özlerle C vitamininden 20, E vitamininden ise 50 kat daha etkili bileşenlere sahip olanEjderha Kanı, çağın en zengin antioksidan kaynağı olarak kabul ediliyor.

Jamsu

Kore'de oldukça popüler olan Jamsu uygulaması daha çok mat görünümü seven insanlara hitap ediyor .Aslında makyajınızı her zamanki rutininize göre yapıyorsunuz. Makyajınızı normal rutininde cildinize uygulayın ve son olarak mat bir görünüm elde etmek için yüzünüzü 30 saniye kadar buzlu suda bekletin. Su damlalarını yüzünüzden temizlediğiniz an karşınıza pürüzsüz ve mat bir cilt çıkıyor.
/ 8

Kore'de cilt beyazlatma

Fransız moda tasarımcısı Coco Chanel ‘beyaz tenli’ olma akımı sonlandıran, insanların bronzlaşmak için sahillere, parklara akın etmesini sağlayan kişidir. Bronzlaşmış cilt güzel görünebilir ancak fazla güneş ışığına maruz kalmak ciltte yaşlanmaya hatta cilt kanserine bile neden olabilir. Asyalı kadınlar ise dünyadaki diğer kadınların aksine beyaz görünme derdinde. Kore güzellik endüstrisi, cildin eşit ve parlak olması için etkili cilt aydınlatma ürünleri üretmektedir. Kadınlar evlerinde de kendi bulduğu yöntemleri uygulamaktadır. Diş macunu mükemmel bir diş beyazlatıcısıdır. Diş macunu, antiseptik özelliklerinden dolayı akne ve hafif yanıkları da rahatlatmaya yardımcı olur. Bir çorba kaşığı diş macunu, birkaç damla limon suyu ile karıştırın ve karışımı yüzünüze uygulayın. Ancak bu karışımı yüzünüze uygulamadan önce cildinizin bu çözeltiye tepkisini kontrol etmeyi unutmayın. 5 dakika bekletin ve yüzünüzü yıkayın. Bir başka cilt beyazlatma yöntemiyse vazelin. Vazelin, gül yaprakları, süt, gliserin, aloe vera jeli ve E vitamini kullanarak ev yapımı cilt beyazlatıcı bir serum hazırlayabilirsiniz. Yüzünüze uygulamadan önce cildinizin yeni ürünle olan tepkisini her zaman kontrol etmeyi unutmayın.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları