Monokrom: Siyah Beyaz Modası

Tepeden tırnağa tek bir rengin ya da desenin hakim olduğu bir moda anlayışı olan monokrom, günümüzde oldukça popüler.

MODA Hit: 1780 / Yorum: 0 / 19 Eylül 2014 14:28
Monokrom: Siyah Beyaz Modası
-A +A

Eskiden alt üst takım giymek, hatta kıyafetle aynı renkte ayakkabı çanta kullanmak tabu olarak görülüyordu. Günümüzün moda trendlerinde bu artık tamamen ortadan kalktı. Dilerseniz, saç tokanızdan ayakkabınıza kadar tek bir rengin tonlarını kombinleyebilirsiniz. Bu sizin, çevreniz tarafından gerçek bir trendsetter olarak algılanmanızı bile sağlayabilir. Tabii sonucun fiyasko olmaması için bazı ufak detaylara dikkat etmeli, özenli davranmalısınız. Çünkü monokrom hata kabul etmiyor!

 

 

 

Tek bir desenin ya da rengin tonlarının bir arada kullanılmasına monokrom desek de, siyah ve beyazın bir arada kullanılması da bu akımın bir parçası olarak kabul ediliyor, söylemeden geçmeyelim… Özellikle siyah-beyaz çizgili kıyafetler son yıllarda oldukça popüler ve bu trend daha uzun yıllar devam edecek gibi de görünüyor.

Gelelim monokrom'un nasıl giyilmesi gerektiğine… Beyazı ele alalım; en sevdiğimiz renklerden biri. Eğer monokrom stilinizde beyaz rengi tercih edecekseniz fit bir vücuda sahip olmalısınız; aksi halde bu sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir, elbette bunu hiç istemeyiz! Kırmızı, mavi, sarı gibi ana renkleri kullanmak ise ciddi bir iddia gerektiriyor. Bu renklerden birini seçecekseniz alt üst kombininizi tek renkten yapıp; ayakkabı, çanta, kolye gibi aksesuarlarınızda farklı bir renk seçerek dengeyi koruyabilirsiniz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları