Salonunuzda "chi"nin, yani yaşam enerjisinin özgür bir biçimde akmasını sağlamak için, dikkat etmeniz gereken basit noktalar var...

Salonunuzda "chi"nin, yani yaşam enerjisinin özgür bir biçimde akmasını sağlamak için, dikkat etmeniz gereken basit noktalar var...

DEKORASYON Hit: 2550 / Yorum: 0 / 19 Eylül 2014 15:09
-A +A

Feng Shui'ye göre "CHİ", tüm evreni saran, kaplayan enerji demektir. Chi, yani enerji, çevremizde ve mekanlarda rahat akmalıdır.Bunun için;

Her gün pencerinizi, kapılarınızı açın. Temiz hava evin içine dolsun.

Evde düzenli temizlik yapın. Her sene bir ilkbahar temizliği şart!

Dağınıklıktan kurtulun.Kullanmadığınız eşyaları dağıtın, biriktirmeyin.

Boya bakım işlerini düzenli aralıklarla yapın.

Zaman zaman eşyaların yerini değiştirin.

EV İÇİNDE FENG SHUİ

Girişte:

Evin girişi, evlerin nefes alıp verdiği yerlerdir. Bu nedenle çok önemlidir. Evin girişi mümkün olduğu kadar ferah ve davetkar olmalıdır.

Giriş kapısı eve oranla çok büyükse enerji dağılır, küçük ise eve giren şans az olur. Kapı herkesin geçeceği büyüklükte olmalı ve takılmadan sonuna kadar açılabilmeli.

Giriş kapısının hemen karşına ayna asmayın bu gelen enerjinin gerisin geriye dışarı çıkmasın demek.

Salonda:

Salon yatak odalarından küçük olmamalı, bu dengesizlik yaratır.

Yeterince gün ışığı almalı, manzarınız açık olmalı.

Yerden tavana kadar camlar evin enerjisini dışarı çekebilir, perde ve bitkilerle enerjinin dışarı sızması engelleyebilir.

Sevdiğiniz renkleri kullanın.

Kuzeye bakan salonlar soğuk olduğu için buralara sıcak renkler kullanın.

Salonu fazla eşya ile doldurmayın.

Kanepe ve koltukların arkasını bir duvarla destekleyin.

İç karartan tablolar, resimler asmayın.

Bonzai ve kaktüs türü çicekler değil yuvarlak yaprakların tercih edin ve bitkileri çeşitli köşelere dağıtmayın, bir alanda toplayın.

Sevdiğiniz misafirelere sırtını dayayabilecekleri ve kapıyı görebilecekleri bir yer verin. Bir an önce gitmesini istediklerinizi sırtlarını kapıya dönük oturtun.

FENG SHUI YAŞAMINIZI NASIL DESTEKLER?

1) Feng Shui, aile, eğitim, sağlık, zenginlik ve kariyer gibi, yaşamın her alanında iyi şans getirebilir ve sizi şanssızlık, hastalık ve gelir kaybından koruyabilir.

2) Feng Shui, doğum yılınız, açık ve kapalı ortamlar ve güneş sisteminin hareketlerini kullanarak, bir ortamdaki en iyi ve en yararlı ya da en kötü ve en istenmeyen yeri belirleyebilir (Ofisiniz, evinizde ya da bulunduğunuz herhangi bir yerde).

3) Feng Shui, yaşamınızı zenginleştirmek için destekleyici bir ortam yaratmanıza yardımcı olacaktır.

4) Feng Shui, bir ortamda bulunan "chi" "hava'nın", uyum, bolluk, sevgi,sağlık ve uzun ömür sağlamak üzere bilinçli bir şekilde yönlendirilecek olarak yönlendirilmesini sağlar.

5) Feng Shui, eğitim ve kariyer şansınızı arttırmak, iyi ilişkileri yaşamınıza çekmek, anlamlı bir iş hayatı kurmak, ailenizin sağlık ve bolluğun tadını çıkarması için destekleyici bir ortam yaratmak üzere kullanılabilir.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları