Yaşamınızdan çıkarmanız gereken 7 kötü alışkanlık

İşte yapmayı bırakmanız gereken bazı alışkanlıklar...

SAĞLIK Hit: 1410 / Yorum: 0 / 17 Ocak 2018 12:42
Yaşamınızdan çıkarmanız gereken 7 kötü alışkanlık
-A +A

Tırnak yemek

 

1

 

Tırnak yemek genellikle duygusal veya zihinsel stresle başa çıkmanın bir yoludur. Bu görünüm için daha da önemlisi sağlığınız için hiç iyi değil.

Kulak temizleme çubukları

 

2

 

Bu çubukları kulak temizlemenin en iyi yolu olarak görebilirsiniz ancak çubuğu kulağınızın içine iterdeniz kulak zarınıza zarar verebilir hatta işitme kaybı bile yaşayabilirsiniz.

Tuvalet sonrası el yıkama

 

3

 

Araştırmalar, dünyanın dört bir yanındaki insanların büyük bir çoğunluğunun tuvaletten sonra el yıkamadığını gösteriyor. Bu gerçekten kötü bir durum. El yıkamak, hastalığı önlemenin en kolay yoludur.

Uzun süre diş fırçası değiştirmemek

 

4

 

İster inanın ister inanmayın, diş fırçaları evlerimizdeki en kirli şeylerden biridir. Uzun süre kullanılan diş fırçaları bünyesinde birçok bakteri barındırır. Diş hekimleri, diş fırçalarını 2 ila 3 ayda değiştirmeyi tavsiye ediyor.

Diş fırçalama yöntemi

 

5

 

Dişlerinizi en az 2 dakika fırçalamay özen gösterin. İyi fırçalanmamış dişler ciddi kalp sorunlarına bile yol açabilir.

Günlük peeling

 

6

 

Peeling yüzünüz için iyidir ancak günlük olarak yapmamaya dikkat edin. Aksi takdirde sivilceye ve cilt kırışıklıklarına neden olabilirsiniz.

Gündelik öğeleri temizleme

 

7

 

Her gün kullandığınız şeylerin her türlü mikrop ve bakteriyle dolması oldukça yüksektir. Sağlıklı olmak ve hastalıklardan uzak durmak istiyorsanız, kullandığınız eşyaların temizliğine özen gösterin.

Florür dolgulu diş macunu kullanımı

 

8

 

Popüler inancın aksine, bu tür tat aslında özellikle çocuklar için zararlıdır. Gelişime yanlış katkı sağlar ve dişlerde beyaz lekeler meydana getirir.

Tırnak kesimi

 

9

 

Tırnaklarınızı derin kesmemeye dikkat edin. Tırnaklar derin kesildiğinde yürümek, çorap giymek büyük bir sorun haline gelebilir.

 
  •  
  •  
  •  

 

  •  
  •  

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları